İTHALAT DEPARTMANI
Bize başvurduğunuz andan itibaren, ithalatını gerçekleştirmek istediğiniz ürünlerle ilgili ön çalışma yapılarak doğru G.T.I.P. ( Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonu ) tespit edilerek Gümrük Vergisi ve KDV hesaplamaları ile ilgili maliyet analizi yapmanıza yardımcı oluruz.

Ayrıca ithalatı düşünülen ürün ile ilgili alınması gereken Tareks İzinleri,T.S.E Belgesi, ile gözetime tabi ürünleriniz için gözetim belgesi, Tarım Bakanlığı uygunluk başvuru ve izinleri ile kontrol belgeleri ayrıca diğer bakanlıklar tarafından alınması gereken belgeleri ve izinleri en hızlı şekilde alınır.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereği hem de şirketimizin vizyonu gereği firmalarımızın çalışma yapıları ve iş planlamaları tamamen gizlilik ilkeleri çerçevesinde güven altındadır.

Yapılan ithalat işlemlerinize ait evraklar arşivlerimizde yer alır ve tüm bilgilere tarafımızdan ulaşabilirsiniz.
Responsive image

Responsive image
İTHALAT İŞLEMLERİ

• Sipariş edilecek ürünlerin ön çalışmasını yapmak, evrak gereklilikleri ve izinleri kontrol ettikten sonra belge geçerlilik ve bilgi yeterliliklerini de kontrol edip ön çalışmayı bitirmek.
• Yapılan tespitler ışığından ürünler için doğru Gümrük İdaresine yönlendirmek, Aynı zamanda müşteriye maliyetler konusunda yardımcı olacak seçimleri yapmak.
• Yola çıkan ürünün varış tespitlerini yapmak, varış yapan ürünler için hazırlanmış dosyayı güncelleyerek, alınacak ordino vs evrakları ile birlikte işlemi başlatmak.
• İşlemleri tamamlamak ve ithal sürecinde yaşanan muayene vs. konularda müşteriyi bilgilendirmek.
• İşlemde olan dosya için talep edilmesi halinde İç Nakliye operasyonu hazırlığı yapmak, ve firmayı bilgilendirmekle birlikte taşımacılıkta dikkat edilmesi gereken hassas konuları, depolanacak adresle birlikte temin etmek.
• Eşyanın işlemleri bitmesinden hemen sonra vergi ardiye vs harçları ödendikten sonra eşyanın çıkış işlemlerini yapıp serbest kalmasını sağlamak.
• Fiili olarak gerçekleşen ithalat işlemlerine ait dokümanlar firmamızın Muhasebe Departmanı tarafından elektronik arşiv ile kayda alınarak düzenlenen fatura ve dekontların müşterimize ulaşmasını sağlamak.
Bootstrap
X
Sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için yasal çerezler kullanıyoruz. Bilgi için ÇEREZ POLİTİKASI ve GİZLİLİK POLİTİKASI bölümlerimizi inceleyiniz.
Anladım